Çocuk Kıyafeti Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli


81
11 shares, 81 points

Çocuklara kıyafet tercih ederken oldukça dikkatli olmanız gerekecektir. Özellikle hangi kıyafetin çocuğunuza uygun olduğuna karar verirken belirli kriterler üzerinden tercih yaparsanız daha iyi olacaktır.

Bu kapsamda tercih yapacağınız kıyafetler, çocuğunuzun kişiliği üzerinde de etkili olacağını unutmamalısınız. Bundan dolayı tüm tercihlerinizde aşağıda ki kriterleri değerlendirerek karar vermelisiniz.

1- Çocuğunuza kıyafet alırken cinsiyetine uygun seçenekleri tercih etmeniz gerekmektedir. Özellikle erkek çocuğu için satın alınabilecek kıyafetler farklıyken kız çocuğu için daha farklı türlerde tercih yapılmalıdır. Bu konuda ilk olarak renkler üzerinden seçenekler değerlendirilebilirken aynı zamanda tasarım olarak da elbiseleri göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz.

2- Özellikle kız çocukları için alışveriş yaparken onların dünyalarına uygun abartılı ve çok pullu kıyafetler hoşlarına gidecektir. Genel olarak bakıldığında görüntü olarak her ne kadar güzel görünseler de bu tür kıyafetlerin çok büyük dezavantajı olmaktadır. Pullu ve çok küçük aksesuar olan elbiselerin üzerinde bulunan bu unsurlar, çocuk tarafından koparılıp yutma riskleri olduğu için bu tür kıyafetlerden uzak durulması en doğru tercih olacaktır.

3- Elbise satın alırken özellikle üretildiği maddeler üzerinde araştırma yapmayı ihmal etmeyin. Hangi maddeden imal edildiğini bilmediğinizi ürünlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu tür ürünlerde çok yüksek miktarlarda kimyasal maddeler bulunabileceğinden dolayı bu tür kıyafetler yerine daha organik kıyafetleri tercih etmeniz daha isabetli bir karar olacaktır.

4- Bağcık ve düğme gibi aksesuarları bulunan kıyafetleri tercih etmemelisiniz. Bir tür kıyafetler çocuğun rahatsız olmasına neden olmakla birlikte aynı zamanda giydirirken ve üzerine çıkarırken ayrı bir zorluk yaşatacaktır. Bu durumda hem çocuğunuz rahatsız olacak hem de sizin için zorlu bir süreç oluşacaktır.

5- Kıyafet alırken giyeceği mevsime uygun olarak ürünler tercih etmelisiniz. Çocuk, kıyafetini giydiğinde onun için mevsimsel koşulların herhangi bir dezavantajı oluşmalıdır. Bunun için kış mevsimlerinde uygun olan kalın ve sıcak tutan kıyafetler tercih etmeniz gerekirken, yaz aylarında ise daha ince ve geniş kıyafetler tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır.


Like it? Share with your friends!

81
11 shares, 81 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir